W dniu 20 sierpnia 2017r. odbyły się Dożynki Gminne w Bejscach. Na uroczystości 15 sołectw zaprezentowało piękne, barwne na przekór pogodzie – wieńce dożynkowe.Po uroczystej Mszy Świętej korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Bejsc- zaprowadził gości do hali sportowej, gdzie ze względu na pogodę przeniesiona została impreza.

Po przemówieniach zaproszonych gości nadszedł  czas na Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec dożynkowy – i w tym konkursie  I miejsce powędrowało do naszego Sołectwa Czyżowice, II do Sołectwa Kijany, a III do Sołectwa Bejsce. Z rąk Pana Józefa Zuwały Wójta Gminy Bejsce Pani Bogusława Józefczyk otrzymała talon na 500 zł. Pozostałym sołectwom serdecznie gratulujemy.

Po obrzędach dożynkowych przyszedł czas na część artystyczną . Dla gości wystąpił zespół Sami Swoi z Domu Pomocy Społecznej Bejsce, zespół dziecięcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Bejscach, zespół TU i TERAZ z Gminnego Ośrodka Kultury w pod przewodnictwem Pana Radosława Kornasia oraz zespół wokalny pod przewodnictwem Pana Wiesława Tomala z Gminy Opatowiec.

Dożynki Gminne zakończyła zabawa taneczna w muszli koncertowej w Bejscach.

Dożynki Gminne 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *